Organizuj s nami Letnú Univerzitu!

Aj v lete sa dá študovať!

Ak ste si doteraz mysleli, že cez prázdniny sa dá iba odpočívať a dovolenkovať, ste na omyle! Neformálne vzdelávanie je zahrnuté do každej jednej letnej univerzity.

Letná Univerzita 2016 – Funtastic Four: Enter the Time Machine

Aj tento rok naša anténa organizuje letnú univerzitu v spolupráci s anténami AEGEE- Praha, AEGEE-Viedeň a AEGEE- Budapešť. Ak by si mal záujem organizovať s nami, neváhaj nás kontaktovať. Predbežný program sa dozvieme už 22.1.-24.1.2016, kedy máme na pláne Exchange v Bratislave, prídi sa pozrieť.

Letná Univerzita sa uskutoční v týchto dňoch:

21.7.2016 – 26.7.2016  Praha

26.7.2016 – 28.7.2016  Viedeň

28.7.2016 – 1.8.2016  Bratislava

1.8.2016 – 5.8.2016  Budapešť

Čekuj našu FB stránku a dozvieš sa o ďalšom organizačnom meetingu!

Letná Univerzita 2015 – How to Survive Slavic Sun

Toto bola otázka, ktorú si kládli naši 35ti participanti, ktorí sa zúčastnili letnej univerzity, ktorá sa konala od 8. do 20. júla 2015. Spolu s AEGEE-Bratislava sa na nej organizátorsky zúčastnili ešte antény AEGEE-Maribor a AEGEE-Zadar.

11075214_10205342185932654_7307054006119920321_nProgram bol naozaj plnohodnotný a na odpočinok bolo iba málo času. V Bratislave navštívili naši účastníci TV vežu, bývalý vojenský bunker, Slovenskú národnú galériu, skočili z mosta Lafranconi, zažili grilovačku na Železnej studienke, masáž workshop a rôzne iné. S programom nezaostával ani Maribor a pre svojich participantov pripravil výstup na Pyramídu, farm games, prehliadku mesta, oddych v SPA. Posledné štyri noci boli pripravené chorvátskou anténou a účastníci ich strávili v Zadare. Na ceste z Mariboru do Zadaru navštívili národný park Plitvické jazerá, ktorý bol pre mnohých naozajstným zážitkom. V Zadare bolo niekoľko zaujímavých workshopov a veľa času na pláži. A čo by to bol za výlet k moru, ak by sme nezažili párty na lodi, konkrétne pri výlete na ostrovy Kornati.

Samozrejme nezabúdame na to, že každý večer nás čakala tematická párty alebo iný program. Veď to poznáte… a tí, ktorí to nepoznáte sa prihláste na letnú univerzitu budúci rok! 🙂

Letná Univerzita 2014 – Open Your Mind

image002

V roku 2014 sme zorganizovali nezabudnuteľnú letnú univerzitu pre 35tich študentov z celej Európy. Európske fórum študentov a jeho pobočka AEGEE-Bratislava pre nich prichystalo letnú univerzitu s podtitulom „Otvor svoju myseľ“. V dňoch od 31. júla do 7. augusta 2014 na študentov čakalo množstvo workshopov a prednášok na tému neformálneho vzdelávania, na ktorej sme úzko spolupracovali s IUVENTOU. Okrem toho mala táto letná univerzita za úlohu spropagovať krásy Slovenska a ukázať ostatným, že aj na Slovensku je čo vidieť a stojí to za to.

Počas 8 dní títo študenti neboli zatvorení iba v učebniach, ale videli aj Slovenskú národnú galériu, prešli sa centrom Bratislavy, oddýchli si na bratislavskej pláži, uvideli Slavín, Devín a mnoho iného. Po víkende sa presunuli do Popradu, kde pokračovali prednášky, chodilo sa na túry, do Demänovskej ľadovej jaskyne, nevynechali sme ani aquapark a prehliadku Košíc. Študenti sa mohli tešiť na typické slovenské jedlá a nápoje, dobrú zábavu a nekonečne veľa zážitkov.

Komu aj toto všetko bude málo, môže po Slovenskej časti pokračovať na Ukrajinu a ďalšie 4 dni spoznávať krajinu, o ktorej bolo v poslednej dobe počuť ozaj veľa.

Prípravy na túto Letnú Univerzitu začali už v decembri, i keď letná univerzita bola organizovaná v júli a vďaka tímu nadšených ľudí sme dokázali týmto mladým proeurópsky cítiacim ľuďom ukázať, že Slovensko je právoplatne zaradené medzi krajiny strednej Európy a že neformálne vzdelávanie je niečo, za čo nemusia platiť a môžu z toho profitovať do konca života. Aktívni členovia našej organizácie sa dennodenne zdokonaľujú okrem iného v time managemente a organizovaní rôznych podujatí, fundraisingu, trénujú svoje vodcovské schopnosti a spoznávajú Európu a zaujímavých ľudí.

image003

Zámok Wawel, Krakow, Letná univerzita 2013

image005

Spišský hrad, Letná univerzita 2013